Participating teams 2017

Men teams. Entries by country.

Entry pts Entry tech pts Team name Player 1 Player 2 Country
1044 1608 Bianchi/Azaad Pablo Bianchi Julian Amado Azaad ARG ARG
960 990 Court/Schumann CQ Joshua Court Damien Schumann AUS AUS
2020 2300 Kapa/McHugh CQ Isaac Kapa Christopher McHugh AUS AUS
2280 3620 Doppler/Horst Clemens Doppler Alexander Horst AUT AUT
1287 1965 Eglseer/Müllner CQ Peter Eglseer Daniel Müllner AUT AUT
974 1248 Hupfer/Hörl CQ Daniel Hupfer Julian Hörl AUT AUT
1124 1892 Kunert/Dressler CQ Thomas Kunert Christoph Dressler AUT AUT
846 970 Murauer/Schnetzer CQ Michael Murauer Florian Schnetzer AUT AUT
547 796 Wutzl/Frühbauer S. CQ Jörg Wutzl Simon Frühbauer AUT AUT
823 838 Romano/Gritsai Bernardo Wermelinger Romano Leonid Gritsai AZE AZE
659 659 Santos/Rudykh Neilton Moises Santos Merces Iaroslav Rudykh AZE AZE
174 189 Koekelkoren/van Walle Dries Koekelkoren Tom VAN WALLE BEL BEL
1320 2070 Dziadkou/Kavalenka Aliaksandr Dziadkou Aliaksandr Kavalenka BLR BLR
3440 4682 Alison/Bruno Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt BRA BRA
2560 3181 Álvaro Filho/Vitor Felipe CQ Álvaro Morais Filho Vitor Gonçalves Felipe BRA BRA
1204 1240 De Paula/Hevaldo CQ Bruno De Paula Hevaldo Sabino Moreira BRA BRA
2560 3267 Evandro/Pedro Evandro Gonçalves Oliveira Júnior Pedro Solberg Salgado BRA BRA
745 751 Marcio Araujo/Saymon CQ Marcio Henrique Barroso Araujo Saymon Barbosa Santos BRA BRA
3060 3662 Ricardo/Emanuel Ricardo Alex Costa Santos Emanuel Rego BRA BRA
2336 3286 Binstock/Schachter Josh Binstock Sam Schachter CAN CAN
760 760 Fecteau-Boutin/Battiston CQ Simon Fecteau-Boutin James Battiston CAN CAN
1212 1532 Pedlow/O’Gorman CQ Sam Pedlow Grant O’Gorman CAN CAN
2340 3500 Saxton/Schalk Ben Saxton Chaim Schalk CAN CAN
2140 3886 Grimalt/M. Grimalt Esteban Grimalt Marco Grimalt CHI CHI
1084 1184 CH. Chen/C. Yang CQ Cheng Chen Cong YANG CHN CHN
1172 1286 HA Likejiang/Bao J. CQ Likejiang HA Jian Bao CHN CHN
900 920 Li Zhuoxin/Zhang Lizeng CQ Zhuoxin Li Lizeng Zhang CHN CHN
1256 1572 Wu Jiaxin/Li CQ Jiaxin Wu Jian Li CHN CHN
384 384 Zeljkovic/Silic Ivan Zeljkovic Filip Silic CRO CRO
1096 2146 Dumek/Kufa, R. Jan Dumek Robert Kufa CZE CZE
920 1460 Kubala/Hadrava Premysl Kubala Jan Hadrava CZE CZE
1280 1932 Kildegaard/Olesen Peter Dilling Kildegaard Andersen Martin Olesen DEN DEN
0 0 Ayman/USAMA Ayman Shoukry Usama ELTRANISY EGY EGY
2520 4262 Herrera/Gavira Pablo Herrera Allepuz Adrián Gavira Collado ESP ESP
1602 3194 Marco/García CQ Francisco Alfredo Marco Christian García ESP ESP
762 766 Tomás/Menéndez CQ Francisco Tomás César Menéndez Ortego ESP ESP
1148 1494 Kollo/Vesik Kristo Kollo Rivo Vesik EST EST
1188 1746 Daguerre/Salvetti Jean-Baptiste Daguerre Yannick Salvetti FRA FRA
2268 3698 Krou/Rowlandson Youssef Krou Edouard Rowlandson FRA FRA
1876 2589 Böckermann/Flüggen CQ Markus Böckermann Lars Flüggen GER GER
1232 1806 Dollinger, A./Wickler CQ Armin Dollinger Clemens Wickler GER GER
2720 3366 Erdmann/Matysik Jonathan Erdmann Kay Matysik GER GER
1750 2578 Fuchs/Kaczmarek CQ Sebastian Fuchs Thomas Kaczmarek GER GER
2300 2896 Walkenhorst/Windscheif Alexander Walkenhorst Stefan Windscheif GER GER
1624 3196 Kotsilianos/Zoupanis Kotsilianos Georgios Zoupani Nikos GRE GRE
752 752 B. Salemi/R.RAOUFI Bahman Salemiinjehboroun Rahman RAOUFI IRI IRI
340 340 Houshmand/A. POURASGARI Saber Hoshmand ABBAS POURASGARI IRI IRI
1300 2136 Faiga/Hilman Sean Faiga Ariel Hilman ISR ISR
1001 1104 Cecchini/Martino CQ Matteo Cecchini Matteo Martino ITA ITA
502 502 Colaberardino/Michienzi CQ Luca Colaberardino Davide Michienzi ITA ITA
1425 2266 Ingrosso M./Ingrosso P. CQ Matteo Ingrosso Paolo Ingrosso ITA ITA
2860 3340 Nicolai/Lupo Paolo Nicolai Daniele Lupo ITA ITA
1008 1350 Ranghieri/Caminati CQ Alex Ranghieri Marco Caminati ITA ITA
1102 1738 Tomatis/Ficosecco CQ Andrea Tomatis Paolo Ficosecco ITA ITA
696 696 Hasegawa/Takahashi Yoshiumi Hasegawa Takumi TAKAHASHI JPN JPN
130 130 Hatabe/Shiratori Junki Hatabe Katsuhiro Shiratori JPN JPN
180 180 Nishimura/Ageba Koichi Nishimura Yuya Ageba JPN JPN
2160 2888 Sidorenko/Dyachenko CQ Alexey Sidorenko Alexandr Dyachenko KAZ KAZ
1218 1258 Yakovlev/Kuleshov CQ Dmitriy Yakovlev Alexey Kuleshov KAZ KAZ
744 1667 Plavins/Egleskalns Martins Plavins Hermans Egleskalns LAT LAT
3140 5592 Samoilovs/Smedins, J. Aleksandrs Samoilovs Janis Smedins LAT LAT
1044 2199 Sorokins/Solovejs Ruslans Sorokins Aleksandrs Solovejs LAT LAT
882 1122 Rumsevicius/Kazdailis Arnas Rumsevicius Lukas Kazdailis LTU LTU
1804 2492 Virgen/Ontiveros Juan Virgen Lombardo Ontiveros MEX MEX
2250 3644 Brouwer/Meeuwsen Alexander Brouwer Robert Meeuwsen NED NED
2800 4249 Nummerdor/Varenhorst Reinder Nummerdor Christiaan Varenhorst NED NED
890 1026 van Dorsten/van de Velde Michiel van Dorsten Steven van de Velde NED NED
1059 1551 Hordvik/Kvamsdal CQ Oivind Hordvik Kvamsdal Morten NOR NOR
1512 3252 Horrem/Eithun CQ Iver Andreas Horrem Geir Eithun NOR NOR
3200 5028 Fijalek/Prudel Grzegorz Fijalek Mariusz Prudel POL POL
2280 3382 Kadziola/Szalankiewicz Michal Kadziola Jakub Szalankiewicz POL POL
1368 2278 Kosiak/Rudol Maciej Kosiak Maciej Rudol POL POL
1960 3072 Losiak/Kantor Bartosz Losiak Piotr Kantor POL POL
754 963 Jefferson/Cherif Jefferson Santos Pereira Cherif YOUNOUSSE QAT QAT
400 400 Goldschmidt/Williams Grant Goldschmidt Leo Williams RSA RSA
1406 1794 Barsouk/Liamin Dmitri Barsouk Nikita Liamin RUS RUS
1262 1381 Bogatov/Hudyakov Yury Bogatov Maksim Hudyakov RUS RUS
819 835 Leshukov/Margiev Ilya Leshukov Aleksander Margiev RUS RUS
1037 1224 Prokopiev/Likholetov Serguei Prokopiev Alexander Likholetov RUS RUS
2690 3524 Semenov/Krasilnikov Konstantin Semenov Viacheslav Krasilnikov RUS RUS
892 896 Stoyanovskiy/Yarzutkin Oleg Stoyanovskiy Artem Yarzutkin RUS RUS
2360 3360 Gabathuler/Gerson Philip Gabathuler Mirco Gerson SUI SUI
1154 2020 Kovatsch/Kissling, J. Mats Kovatsch Jonas Kissling SUI SUI
1836 2603 Gögtepe V./Giginoglu CQ Volkan GÖGTEPE Murat Giginoglu TUR TUR
1064 1547 Mermer/Sekerci CQ Hasan Huseyin Mermer Selçuk Sekerci TUR TUR
433 433 Denin/Medyanyk Oleksiy Denin Kostyantyn Medyanyk UKR UKR
962 1600 Gordieiev/Iemelianchyk Iaroslav Gordieiev Vladyslav Iemelianchyk UKR UKR
4240 4720 Dalhausser/Rosenthal Philip Dalhausser Sean Rosenthal USA USA
2960 3800 Hyden/Bourne John Hyden Tri Bourne USA USA
2215 3383 Lucena/Brunner CQ Nicholas Lucena Theodore Brunner USA USA
1175 1458 Montgomery/Casebeer CQ William Montgomery Jeremy Casebeer USA USA
2530 3730 Patterson/Gibb Casey Patterson Jacob Gibb USA USA
1162 1724 Charly/Leon CQ Carlos Rangel Leonard Alexis Colina Chourio VEN VEN
1526 2382 Fañe/Jackson CQ Jesus Villafañe Jackson Henriquez VEN VEN

 

Women teams. Entries by country

Entry pts Entry tech pts Team name Player 1 Player 2 Country
1738 4382 Gallay/Klug Ana Gallay Georgina Klug ARG ARG
1216 1216 Artacho Del Solar/Laird Mariafe Artacho Nicole Laird AUS AUS
2100 3296 Bawden/Clancy Louise Bawden Taliqua Clancy AUS AUS
1335 2122 Schwaiger S./Hansel Stefanie Schwaiger Barbara Hansel AUT AUT
722 825 Teufl V./Zass B. Valerie Teufl Bianca Zass AUT AUT
960 1136 Cunha/Liubymova Vivian Danielle da Conceição Cunha Zinaida Liubymova AZE AZE
938 1114 Ferreira/Karimova Raquel Goncalves Ferreira Iuliia Karimova AZE AZE
786 938 Babenka/Mileuskaya Valeryia Babenka Yana Mileuskaya BLR BLR
804 1252 Shalayeuskaya/Siakretava Viktoryia Shalayeuskaya Viktoryia Siakretava BLR BLR
3280 4838 Agatha/Seixas Agatha Bednarczuk Barbara Seixas De Freitas BRA BRA
2450 2872 Carol/Maria Clara Carolina Solberg Salgado Maria Clara Salgado Rufino BRA BRA
3260 5968 Juliana/Antonelli Juliana Felisberta Da Silva Maria Antonelli BRA BRA
3860 4484 Larissa/Talita Larissa França Maestrini Talita Da Rocha Antunes BRA BRA
1257 1266 Lili/Carol Maximo CQ Liliane Maestrini Carolina Horta Maximo BRA BRA
3000 3858 Lima/Fernanda CQ Taiana Lima Fernanda Alves BRA BRA
2130 3432 Bansley/Pavan Heather Bansley Sarah Pavan CAN CAN
1138 1282 Gordon/Wilkerson CQ Julie Gordon Brandie Wilkerson CAN CAN
2172 3036 Humana-Paredes/Pischke Melissa Humana-Paredes Taylor Pischke CAN CAN
1910 3350 Valjas/Broder CQ Kristina Valjas Jamie Lynn Broder CAN CAN
1204 2040 Whitaker/MacTavish CQ Caleigh Whitaker Kacie MacTavish CAN CAN
727 987 M. M. Lin/Y.Y. Ma Meimei LIN Yuanyuan Ma CHN CHN
2810 4580 Wang Fan/Yue Y. Fan Wang Yuan Yue CHN CHN
156 156 Rosko/Tadic Maja Rosko Antea Tadic CRO CRO
1720 3872 Bonnerova/Hermannova CQ Martina Bonnerová Barbora Hermannová CZE CZE
3340 4362 Kolocova/Slukova Kristyna Kolocova Marketa Slukova CZE CZE
459 462 Rehackova/Dostalova CQ Karolina Rehácková Magdalena Dostalova CZE CZE
1072 1386 Zolnercikova/Jakubsova CQ Diana Zolnercikova Martina Jakubsova CZE CZE
3160 4704 Liliana/Baquerizo Liliana Fernández Steiner Elsa Baquerizo McMillan ESP ESP
1206 1248 Lobato/Soria Angela Lobato Herrero Paula Soria Gutiérrez ESP ESP
1600 3126 Lehtonen/Lahti Riikka Lehtonen Taru Lahti FIN FIN
825 1105 Adelin/Lusson CQ Melinda Adelin Ophélie Lusson FRA FRA
643 922 Longuet/Jupiter CQ Laura Longuet Alexandra Jupiter FRA FRA
1616 2279 Bieneck/Großner CQ Victoria Bieneck Julia Großner GER GER
2920 4864 Borger/Büthe Karla Borger Britta Büthe GER GER
3360 4652 Holtwick/Semmler Katrin Holtwick Ilka Semmler GER GER
2510 4242 Laboureur/Sude Chantal Laboureur Julia Sude GER GER
2471 3149 Ludwig/Walkenhorst CQ Laura Ludwig Kira Walkenhorst GER GER
1176 1630 Mersmann/Schneider CQ Teresa Mersmann Isabel Schneider GER GER
1690 2580 Arvaniti/Tsiartsiani Vasiliki Arvaniti Maria Tsiartsiani GRE GRE
1085 1093 Cicolari/Giogoli CQ Greta Cicolari Francesca Giogoli ITA ITA
1069 1677 Giombini/Zuccarelli CQ Laura Giombini Agata Zuccarelli ITA ITA
1298 1604 Gioria/Momoli CQ Gioria Daniela Giulia Momoli ITA ITA
245 252 Lestini/Toti CQ Monica Lestini Giulia Toti ITA ITA
2600 4092 Menegatti/Orsi Toth Marta Menegatti Viktoria Orsi Toth ITA ITA
290 290 Matsuyama/Miyuki CQ Hiroko Matsuyama Miyuki Matsumura JPN JPN
1734 3132 Take/Mizoe CQ Takemi Nishibori Sayaka Mizoe JPN JPN
1260 2412 Mashkova/Tsimbalova Tatyana Mashkova Irina Tsimbalova KAZ KAZ
705 713 Lece/Ozolina Alise Lece Marta Ozolina LAT LAT
1400 2174 Povilaityte/Dumbauskaite Monika Povilaityte Ieva Dumbauskaite LTU LTU
1740 2544 Candelas/Revuelta Candelas Bibiana Martha Revuelta MEX MEX
888 1381 Braakman/Sinnema Rimke Braakman Jolien Sinnema NED NED
2880 4644 Meppelink/Van Iersel Madelein Meppelink Marleen Van Iersel NED NED
828 1298 van Gestel/Van der Vlist Sophie van Gestel Jantine van der Vlist NED NED
970 2178 Baran/Gruszczynska CQ Karolina Baran Jagoda Gruszczynska POL POL
1900 3364 Kolosinska/Brzostek CQ Kinga Kolosinska Monika Brzostek POL POL
120 120 Pierangeli/Sittig Luciana Pierangeli Simone Sittig RSA RSA
1172 1794 Abalakina/Dabizha Yulia Abalakina Ksenia Dabizha RUS RUS
0 0 Ezhak/Klimanskaia Ksenia Ezhak Natalia Klimanskaia RUS RUS
1633 2583 Moiseeva/Barsuk Alexandra Moiseeva Anastasia Barsuk RUS RUS
1020 1358 Motrich/Rudykh Olga Motrich Daria Rudykh RUS RUS
1630 4169 Syrtseva/Prokopeva Ekaterina Syrtseva Maria Prokopeva RUS RUS
1941 3206 Ukolova/Birlova Evgenia Ukolova Ekaterina Birlova RUS RUS
1608 3010 Forrer/Vergé-Dépré Isabelle Forrer Anouk Vergé-Dépré SUI SUI
2040 3622 Goricanec/Hüberli Tanja Goricanec Tanja Hüberli SUI SUI
2290 3142 Zumkehr/Heidrich Nadine Zumkehr Joana Heidrich SUI SUI
2376 3728 Dubovcova/Nestarcova Natalia Dubovcova Dominika Nestarcova SVK SVK
664 681 Turnerova/Tomašeková Tina Turnerova Gabriela Tomašeková SVK SVK
1516 2910 Grawender/Lundqvist Nina Grawender Karin Lundqvist SWE SWE
1132 1888 Nilsson/Yoken Camilla Nilsson Tadva Yoken SWE SWE
996 1056 Numwong/Hongpak CQ Rumpaipruet Numwong Khanittha Hongpak THA THA
1362 2050 Radarong/Udomchavee CQ Varapatsorn Radarong Tanarattha Udomchavee THA THA
438 438 Sirinuch/Pronsuda CQ Sirinuch Kawfong Pronsuda kritsana THA THA
426 434 Nezir/Yildirim Merve Nezir Fatma Yildirim TUR TUR
976 1502 Sulima/Udovenko Elizaveta Sulima Dar’ya Udovenko UKR UKR
1820 2722 Dicello/Carico CQ Kimberly Dicello Lane Carico USA USA
2160 2560 Fendrick/Sweat Lauren Fendrick Brooke Sweat USA USA
2100 2816 Kessy/Day Jennifer Kessy Emily Day USA USA
1186 1618 McGuire/Hochevar CQ Heather Lee McGuire Brittany Hochevar USA USA
1600 2040 Summer/Fopma CQ Summer Ross Jennifer Fopma USA USA
3320 4840 Walsh/Ross Kerri Walsh April Ross USA USA
1458 2528 Olaya/Nori Olaya Perez Pazo Norisbeth Isais Agudo Gonzalez VEN VEN